Návrat na hlavní stranu

SALENTO - Fakultativní výlety

Gallipoli

Starobylý přístav a město na opevněném skalním ostrově dnes spojené kamenným mostem a pevninou s moderními čtvrtěmi. Město je řeckého původu (Kalé polis - v překladu krásné město) o čemž mimo jiné svědčí také to, že se zde nachází nejstarší řecká fontána v Itálii, bohatě zdobena antickými reliéfy.
Kromě mohutné pevnosti ze 16. století, barokní katedrály sv. Agáty, semináře a spousty malých kostelíčků stojí za prohlídku i muzeum s archeologickými sbírkami a antická lisovna oliv v hlubokém sklepení.
Zajímavou bude i návštěva rybího trhu.

Lecce

Lecce, hlavní město provincie, přezdívané "Benátky jihu", patří pro svou svéráznou a bohatou barokní architekturu mezi nejzajímavější turistické cíle v jižní Itálii. Město bylo původně řeckou osadou, pak vzkvétajícím římským městem. Římskou epochu připomínají na náměstí Sant´ Oronzo zbytky amfiteátru a mramorový sloup označují původně konec římské cesty via Apia.
Jako velkolepá kulisa působí barokní náměstí Piazza Duomo s vysokou zvonicí, katedrálou, biskupským palácem a seminářem. Perlou místního baroka je však bezesporu bazilika Santa Croce. Triumfální oblouk, mohutná pevnost, řada šlechtických paláců a upravených parků dokreslují obraz bohaté metropole žijící čilým kulturním a společenským životem univerzitního města.

Otranto

Malebné starobylé městečko, situované v pěkné písečné zátoce na nejvýchodnějším cípu Salentinského poloostrova je odjakživa oblíbeným letoviskem italské smetánky. Jeho historickému centru, které je tvořeno subtropickou zahradou a spoustou romantických uliček, plných dlouho do noci otevřených obchůdků, restaurací, kavárnen a barů, lákajících k večerním procházkám, vévodí aragonská pevnost z 15. století.
Za návštěvu stojí také malý kostelík San Pietro z 9. století s byzantskými freskami a normandská katedrála Santissima Anunziata, v níž se nacházejí sloupy s kapitely z 12. století, vzácná mozaiková dlažba s biblickými výjevy, mýty a rytířskými ságami, pětilodní krypta a kaple s kostnicí.

Výlet lodí z Mysu Santa Maria di Leuca

Mys S.M. Leuca - je nejjižnější bod Apeninského poloostrova, kde se slévá Jónské a Jadranské moře. Z vyhlídky majáku je překrásný pohled na přístav a historické městečko S.M. di Leuca, jenž bylo odjakživa oblíbeným letoviskem italské aristokracie, která si zde v minulosti vystavěla honosné vily v arabském stylu s rozlehlými zahradami.
Jako rarita se na pobřeží dochovaly 2 převlékárny pro šlechtičny.
Po návštěvě vyhlídky a Svatyně Panenky Marie Vás čeká panoramatická projížďka lodí podél pobřeží - vysoké skalní útesy, prohlídka krápníkových jeskyní a koupání v jeskyni s modrým jezírkem.

Alberobello, Ostuni a ZOO Safari s delfináriem

Exotické městečko Alberobello je proslulé malými kuželovitými domky se špičatými bílými střechami - tzv. trulli, kterých je tu 1070 a jsou zapsány do seznamu kulturního dědictví UNESCO.
Městečko Ostuni s jeho bělostnými domy patří k nejmalebnějším v regionu - obraz úzkých uliček, strmých schodů a chladných vnitřních dvorů korunuje pozdně gotická katedrála.
V ZOO Safari ve Fasanu můžete kromě vystoupení delfínů a lachtanů ještě navštívit opičí svět, lunapark a spoustu dalších atrakcí pro děti i dospělé.

Degustace vína a olivového oleje v Parabitě

Historické městečko Parabita bylo odjakživa jedním z hlavních center salentinského zemědělství a výroby olivového oleje. Po procházce historickým centrem - hrad, šlechtické paláce, katedrála, muzeum vína, budete moci ochutnat přírodní jihoitalské víno, pravý panenský olivový olej lisovaný za studena a další místní gastronomické speciality.
Atmosféru dokreslí folklórní hudba.

Aquapark v Gallipoli

Vodní svět, ve kterém naleznete: tobogány, skluzavky, vodní autodráhu, kamikadze, restaurace, bary, diskotéku a spoustu dalších vodních atrakcí pro děti i dospělé.

DALŠÍ INFORMACE: CK SHENKO´S

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 03.02.2005 v 10:38 hodin


Copyright 2000-2021 © Luděk Šorm & kolektiv