Návrat na hlavní stranu

AIN EL SOUKHNA - Fakultativní výlety

Výlet

Káhira 1 denní

Celodenní výlet do hlavního egyptského města.
Odjezd po snídani do Káhiry. Po příjezdu do Káhiry navštívíte Egyptské muzeum, pyramidy v Gíze a Sfingu. Po obědě, jenž je v ceně výletu, následuje návštěva Papyrusového institutu a seznámení s výrobou tohoto pozoruhodného staroegyptského papíru, zlatnické galerie a výrobny na parfémové olejové esence. Návrat do hotelu ve večerních hodinách, večeře, nocleh v Ain El Soukhně.
V ceně výletu jsou zahrnuty: transfery z/do hotelu, prohlídky historických objektů včetně vstupů viz. program výletu, česky nebo slovensky hovořící průvodce, egyptolog a oběd.

Káhira 2 denní

Celodenní výlet do hlavního egyptského města.
Odjezd po snídani do Káhiry. Po příjezdu do Káhiry navštívíte Egyptské muzeum, pyramidy v Gíze a Sfingu. Následuje návštěva Papyrusového institutu a seznámení s výrobou tohoto pozoruhodného staroegyptského papíru, zlatnické galerie a výrobny na parfémové olejové esence. Odjezd do hotelu v Káhiře, ubytování, fakultativní možnost navštívení Sound & light show, večeře v hotelu, nocleh.
Druhý den po snídani odjezd a návštěva Sakkary, dále návštěva Citadely Salah El Din - alabastrové Mešity Mohameda Aliho. Po prohlídkách odjezd zpět do hotelu v Ain El Soukána, večeře a nocleh.
V ceně výletu jsou zahrnuty: transfery z/do hotelu, prohlídky historických objektů včetně vstupů viz. program výletu, česky nebo slovensky hovořící průvodce, egyptolog, ubytování ve 4* hotelu v Káhiře s polopenzí. V ceně nejsou zahrnuty fakultativní prohlídky.

Alexandria 2 denní

Dvoudenní výlet do nejkrásnějšího města středozemního moře.
V Alexandrii navštívíte katakomby, vyhlídku na Citadelu Salah El Din. Poté následuje odjezd do hotelu v Alexandrii, ubytování, volný program - možnost individuální návštěvy arabského tržiště nebo koupání, večeře v hotelu a nocleh. Druhý den po snídani odjezd a návštěva Montazské zahrady. Odjezd zpět do hotelu v Ain El Soukána.
V ceně výletu jsou zahrnuty: transfery z/do hotelu, prohlídky historických objektů včetně vstupů viz. program výletu, česky nebo slovensky hovořící průvodce, egyptolog, ubytování ve 4* hotelu v Alexandrii s polopenzí. V ceně nejsou zahrnuty fakultativní prohlídky.

Kláštery Sv. Pavla a Sv. Antonína

Dva izolované koptické kláštery - Sv. Antonín a Sv. Pavel nedaleko od městečka Zafrana.

Klášter Sv. Antonína reprezentuje začátek křesťanské tradice klášterního mnišství. V tomto klášteru se nachází několik kostelů, kaplí, pekárna, zeleninová zahrada a pramen vody. Nedaleko od kláštera se ukrývá Cave of St. Anthony (jeskyně Sv. Antonína). Vede k ní cesta s 1158 dřevěnými schody vytvořenými na útesech skal. V jeskyni najdeme fascinující kresby na stěnách.

Klášter Sv. Pavla nese název podle svatého Pavla, který se narodil v Alexandrii a utekl sem před římskou exekucí. Žil 90 let.
V ceně výletu jsou zahrnuty: transfery z/do hotelu, prohlídky historických objektů včetně vstupů viz. program výletu, česky nebo slovensky hovořící průvodce, egyptolog. V ceně nejsou zahrnuty fakultativní prohlídky.

Výlet do Suezského kanálu, Port Said a nakupování

Celodenní výlet s návštěvou známého Suezského kanálu v Suezském městě, oběd, návštěva města Port Said, kde zhlédnete začátek suezského průplavu a návštěva jednoho z největších bazarů v Egyptě.
V ceně výletu jsou zahrnuty: transfery z/do hotelu, prohlídky a návštěvy objektů viz. program výletu, česky nebo slovensky hovořící průvodce, oběd. V ceně nejsou zahrnuty fakultativní prohlídky.

Soud & light show u pyramid v Gíze

Nezapomenutelné jedinečné zpracování historie stavby pyramid a života ve starém Egyptě založené na kombinaci světelných a zvukových efektů Vás přenese do doby před tisíci lety. Program se odehrává v areálu pyramid a Sfingy v Gíze.
V ceně výletu jsou zahrnuty: transfery z/do hotelu, vstup na show.

Lodní výlet - Sea trip

Krásný výlet po Rudém moři z Ain El Soukhna jachtou. Vyplouvá se v cca 9.00 hodin ráno po snídani. Cestou je zastávka na otevřeném moři s možností potápění a šnorchlování, kde u korálových útesů loď zakotví.
V ceně je zahrnut oběd: a zapůjčení potřeb ke šnorchlování.
Návrat do přístavu je kolem 16.00 hodin.
V ceně výletu jsou zahrnuty: transfery z/do hotelu, plavba po Rudém moři, vybavení ke šnorchlování.

ORIENTAČNÍ CENY

Káhira 1 denní 75 USD
Káhira 2 denní 115 USD
Alexandria 2 denní 135 USD
Kláštery Sv. Pavla a Sv. Antonína 65 USD
Suezský kanál a Port Said 60 USD
Soud & light show 55 USD
Lodní výlet - Sea trip 35 USD

Ceny fakultativních výletů jsou pouze orientační

UPOZORNĚNÍ:

Vážení klienti, pro Vaše bezpečí a pohodlnou dovolenou si Vás dovolujeme upozornit a varovat na nekupování fakultativních výletů od prodejců z ulice či na plážích nebo od lidí, které neznáte vzhledem ke skutečnosti, že pokud dojde k nesplnění vámi zakoupených služeb, nevztahuje se na to Vaše pojištění CK. Také kvalitu služeb od těchto prodejců naše cestovní kancelář negarantuje.

Kontaktní adresa CK SHENKO´S s.r.o.:

PRAHA: Truhlářská 11
110 00 PRAHA 1
Tel: 224 810 081
Tel/Fax: 222 319 036
gsm: 737 777 227
praha@shenkos.cz

OLOMOUC (centrála):Litovelská 117/6
779 00 OLOMOUC
Tel: 585 428 886
Tel/Fax: 585 227 078
gsm: 777 895 198
info@shenkos.cz
DALŠÍ INFORMACE: CK SHENKO´S

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 03.02.2005 v 13:15 hodin


Copyright 2000-2021 © Luděk Šorm & kolektiv